Patiëntenfederatie maakt zich grote zorgen om aangekondigde apotheekstakingen

Patiëntenfederatie Nederland maakt zich grote zorgen over de deze week aangekondigde stakingen in de apotheeksector, die kunnen leiden tot sluiting van apotheken van maar liefst de hele kerstweek. Dit is een onverantwoord risico voor patiënten die afhankelijk zijn van hun medicijnen.
De stakingen kunnen leiden tot schrijnende situaties, zeker voor kwetsbare patiënten die niet in staat zijn alternatieve wegen te bewandelen. Voor hen zijn apotheken dichtbij van vitaal belang, en het sluiten ervan kan direct leiden tot gezondheidsproblemen of verergering van bestaande klachten.

Wij roepen alle betrokken partijen met klem op om snel tot een oplossing te komen. Miljoenen patiënten ervaren op dit moment al veel stress en onzekerheid door de bestaande medicijntekorten. Extra verstoringen in de toegang tot medicijnen zijn het laatste wat zij nu kunnen gebruiken. Patiënten mogen niet de dupe worden van onderhandelingen waar zij zelf geen invloed op hebben.

Patiëntenfederatie Nederland zal de komende dagen de ontwikkelingen en de gevolgen daarvan nauwgezet volgen.

Tom van Limpt
Is deze pagina nuttig?
Bedankt voor je feedback!