Directie

Gerdi Verbeet

Voorzitter van de Raad van Toezicht

www.gerdiverbeet.nl

Gerdi Verbeet (1951) was van 2001 tot 2012 (met een korte onderbreking in 2002) namens de PvdA lid van de Tweede Kamer (met onder andere ouderenzorg in haar portefeuille). Vanaf 2006 tot aan de verkiezingen van september 2012 was Verbeet voorzitter van de Tweede Kamer.


'De zorg is volop in beweging, de positie van de patiënt verandert. Ik denk dat we als patiëntenfederatie een belangrijke bijdrage kunnen leveren om de zorg beter aan te laten sluiten bij de wensen en behoeften van patiënten. Daarbij is goede informatievoorziening over zorg en de kwaliteit daarvan heel belangrijk.'

 

Loopbaan

  • docent/examinator Stichting Opleiding Sociale Arbeid te Haarlem, van 1980 tot 1990
  • lerares Nederlands Berlage Lyceum te Amsterdam, van 1981 tot 1984
  • docent/ontwikkelaar intensieve taalcursus Erasmus College te Haarlem, van 1983 tot 1984
  • coördinator Contactcentrum Onderwijs-Arbeid provincie Utrecht, van 1984 tot 1987
  • stafmedewerker koepelorganisatie van regionale organen leerlingwezen te Houten, van 1987 tot 1991
  • projectleider Tijdelijke Regeling Voorschakeling Leerlingwezen voor allochtonen te Scheveningen, van 1991 tot 1992
  • projectmanager emancipatie en vrouwenvakscholing in het beroepsonderwijs, bve-procescoördinatie te Scheveningen, van 1992 tot 1994
  • persoonlijk adviseur staatssecretaris T. Netelenbos van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen, van 1994 tot augustus 1998
  • politiek adviseur PvdA-fractieleider A. Melkert, van augustus 1998 tot december 2001
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 december 2001 tot 23 mei 2002 voor de fractie van de PvdA
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 juli 2002
    - lid Vaste Kamercommissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid, woordvoerder pensioen (nieuwe pensioenwet 01012007), AOW
    - lid Vaste Kamercommissie VWS (Wet Maatschappelijke Ondersteuning 01012007), burgerslachtoffers WOII, sportbeleid/voetbalvandalisme, ouderenzorg
    - vicevoorzitter Vaste Kamercommissie Justitie
    - vicevoorzitter Themacommissie Ouderenbeleid
    - plaatsvervangend lid presidium, van 9 december 2004 tot en met 7 december 2006
  • Voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, verkozen op 6 december 2006
  • Voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, opnieuw verkozen op 22 juni 2010 tot 19 september 2012
  • Voorzitter Presidium
  • Voorzitter Commissie v.d. Werkwijze
  • Juryvoorzitter Topvrouw van hetjaar
  • Ambassadeur Medezeggenschap en Participatie( 2013/2014)
  • Lid Raad van Toezicht Anne Frank Huis
  • Voorzitter Raad van Toezicht Waarborgfonds Kinderopvang (tot 16-09-2015)
  • Voorzitter Commissie Monitoring Talent naar de Top (tot 16-11-2015)
  • Lid Raad van Toezicht Artis (tot 30-06-2016)
  • Bestuurslid van de stichting VSB Poëzieprijs


Publicatie

  • In 2012 publiceerde zij het boek 'Vertrouwen is goed, maar begrijpen is beter' over de vitaliteit van onze parlementaire democratie.
  • In 2014 publiceerde zij, samen met Alexander Rinnoy Kan, het boek ‘Voorzitter!’ over voorzitten ‘zonder hamer’.
  • Daarnaast publiceerde zij diverse lezingen en artikelen. Zie www.gerdiverbeet.nl/publicaties

Huidige functies:

  • Voorzitter Nationaal Comité 4 en 5 mei
  • Voorzitter van de Patiëntenfederatie Nederland
  • Voorzitter Raad van Commissarissen Novamedia
  • Voorzitter bestuur Rathenau Instituut
  • Voorzitter Advisory Board LOI
  • Lid Raad van Commissarissen Siemens Nederland NV
  • VoorzitterRaad van Commissarissen Andus Group
  • Voorzitter Raad van Toezicht Paleis het Loo
  • Voorzitter Academie Gouden Ganzenveer
  • Bestuurssecretaris Nederlandse Bachvereniging


Persfoto's

U kunt hier twee rechtenvrije portretfoto’s downloaden van Gerdi Verbeet, onze voorzitter van de Raad van Toezicht.

GerdiThumbnail   lage resolutie (268x234) (jpg)
hoge resolutie (3872x2592) (jpg) 
 GerdiVthumbnail   lage resolutie (200x299) (jpg)
hoge resolutie (2592x3872) (jpg)