Onderzoek naar het werken met een aandoening

Vandaag organiseren het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) samen met andere partijen een bijeenkomst over werk en gezondheid.

Patiëntenfederatie Nederland liet hier de stem van patiënten horen. Voor dit onderzoek waren we benieuwd naar de ervaringen die mensen met een of meer aandoeningen of gezondheidsklachten hebben met betaald werk. Kunnen zij werken met hun aandoening(en) of gezondheidsklacht(en) en hoe belangrijk vinden zij dit? Of lukt het niet om te werken en zouden ze dit wel willen? Wat is hier dan voor nodig?

Het onderzoek werd gedaan onder 1.504 deelnemers die in de afgelopen 5 jaar betaald werk hebben gehad met een aandoening of ziekte. Ongeveer 1 op de 3 mensen uit de Nederlandse beroepsbevolking heeft een (chronische) aandoening. Dat gaat om miljoenen mensen.

Ingrid: 'Mijn leidinggevende leert steeds beter aanvoelen wat ze wel en niet kan zeggen.'

'Eén van mijn grootste uitdagingen in mijn leven met MS is mijn werk. De begeleiding op de school waar ik werk was eerst niet zo goed. Nu gaat het langzaam iets beter. Mijn leidinggevende leert steeds beter aanvoelen wat ze wel en niet kan zeggen. En ik wil niet weg. De kinderen zijn leuk en de collega’s fijn. Wanneer ik zeg: ”ik heb geen goede dag vandaag”, dan snappen ze het meteen en nemen ze mijn werk over.'

Is deze pagina nuttig?
Bedankt voor je feedback!